Seeder: peame tõsiselt kaaluma, kus on Eesti tootjatel õigem kohal olla

  Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder ütles Moskvas Venemaa suurimat põllumajandusmessi „Kuldne sügis” külastades, et Eesti peab tõsiselt kaaluma, kas ja millistes Venemaa piirkondades on Eesti toodetele turgu.

  „Mess andis ülevaate, millise kvaliteediga toiduaineid Venemaa eri piirkondades toodetakse,“ ütles minister Seeder. „Venemaa toidutootmise riiklikke eesmärke arvestades on Eestil selgelt otstarbekas panustada just piimasektorile.“

  Leedu stendi külastades sõnas Seeder, et tuleb kaaluda, kas edaspidi peaks ka Eesti messist osa võtma. „Eestile on selge mõttekoht, kas meie tootjail tuleks senisest enam panustada nüüd juba WTO liikmele Venemaale ja millistes piirkondades on see kõige otstarbekam – kas Moskvas, Peterburis või hoopis mõnes muus regioonis. Kohal olla on mõtet ikka seal, kus Eesti toodetele on ka turgu.“

  Venemaa on riikliku toidutootmise arendamise programmis aastateks 2013-2020 seadnud eesmärgiks toiduga isevarustatuse saavutamise. Eesti peamine huvi on piim ja piimatooted ning liha ja lihatooted, mille puhul Venemaa on seadnud eesmärgiks saavutada isevarustatus 90% ulatuses. Samuti huvitab Eestit kala ja kalatoodete turg Venemaal.

  Moskvas toimuv „Kuldne sügis“ on Venemaa suurim põllumajandusettevõtjate mess, mida peetakse juba 14. korda. Messil osaleb ligikaudu 2000 ettevõtjat Venemaa 70 regioonist ja 30 välisriigist. 2011. aastal külastas „Kuldset sügist“ 100 000 inimest ligi 60 riigist.

  Messikülastuse järel kohtub minister Helir-Valdor Seeder täna ka oma Vene kolleegi Nikolai Fjodoroviga.

  Lisainfo:

  Ruve Šank
  Põllumajandusministeerium
  välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja
  mob 527 0002

  Pressiteate edastas:

  Karin Volmer
  Põllumajandusministeerium
  pressiesindaja
  tel 625 6254
  mob 5696 4876
  karin dot volmer at agri dot ee

   

  Massu mõis, Massu küla, Hanila vald, Lääne maakond, 90111
  Tel. 52 90 643
  kuulutus at agroturg dot ee

  Agroturg on Eesti populaarseim põllumajandusteemaline portaal. Loe Agroturu reklaamivõimalustest siin