Venemaa ootab Eestist valmistoodangut

  „Vastastikuse kaubavahetuse edendamisel Venemaaga on ühiseid huvisid, kuid elusloomade asemel eelistab Venemaa selgelt valmistoodangut,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder pärast kohtumist Vene põllumajandusministri Nikolai Fjodoroviga.

  „Arutasime minister Fjodoroviga võimalusi Eesti-Venemaa kaubavahetuse edendamiseks. Lahendus tuleb leida Euroopa Liidust elusloomade impordikeelule ja me otsime Venemaaga kokkuleppe võimalust. Peame aga arvestama, et Venemaa eelistab selgelt valmistoodangut,“ ütles minister Seeder. „Fjodorov andis oma ametnikele korralduse välja selgitada, millistel tingimustel saab Eesti kvoodi piires tariifivabalt sealiha Venemaale eksportida.“

  Eesti peamine huvi on piima ja piimatoodete ning liha ja lihatoodete eksport, kus Venemaa lähiaastail isevarustatust ei saavuta, lisaks kala ja kalatooted. Samuti on Eesti huvitatud teadus- ja arendusalasest koostööst. Tihe koostöö on saavutatud taimekaitse valdkonnas, Eesti Maaülikool ning Sankt-Peterburi Riiklik Agraarülikool on algatanud rahvusvahelise klastri „Agrotehnopol“ loomise.

  Kahe riigi ministrite hinnangul on hästi käivitunud Eesti-Vene põllumajandusalane konsultatiivrühm, mille järgmine istung toimub 24.–26. oktoobrini Eestis. Konsultatiivrühma raames näevad ministrid võimalusi üleskerkivate küsimuste, sh tollitariifide kiiremaks lahendamiseks ning impordi ja ekspordi alase vastastikuse informeerituse tõstmiseks.

  Minister Helir-Valdor Seeder on Venemaa eelmise põllumajandusministriga kohtunud kolmel korral, 2012. aasta mais ametisse asunud Nikolai Fjodoroviga kohtuti täna esmakordselt. 2011. aastal sõlmiti Eesti ja Venemaa vahel ka põllumajanduse koostöölepe.

  Lisainfo:

  Ruve Šank
  Põllumajandusministeerium
  välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja
  tel +372 527 0002

  Pressiteate edastas:

  Karin Volmer
  Põllumajandusministeerium
  pressiesindaja
  tel 625 6254
  mob 5696 4876
  karin dot volmer at agri dot ee

   

  Massu mõis, Massu küla, Hanila vald, Lääne maakond, 90111
  Tel. 52 90 643
  kuulutus at agroturg dot ee

  Agroturg on Eesti populaarseim põllumajandusteemaline portaal. Loe Agroturu reklaamivõimalustest siin